Co stavíme

Technologie

Hlavní výhody pasivního domu

 • Velmi nízké náklady na vytápění
 • Vnitřní tepelná pohoda v zimě i v létě
 • Stálý přívod čerstvého vzduchu
 • Nízká prašnost prostředí
 • Nízké nároky na údržbu a provoz
 • Spolehlivá investice

Skladba obvodové stěny

 

skladba_obvodove_steny

 

 

Jak vidíte v průřezu stěny, venkovní i vnitřní opláštění je nezávislé na nosné konstrukci. Je to díky unikátnímu žebříkovému systému, zabraňujícímu přenosu teplot skrz dřevo, které je tepelným vodičem, ač Vám bude mnoho firem tvrdit něco jiného.
Zároveň foukaná celulóza, ve které je sypaný borit proti škůdcům, chrání konstrukci ze všech stran a tak zvyšuje její životnost.
OSB desky, jejichž spoje jsou lepené PU lepidlem a přelepené páskou izocell airstop,  vytváří dokonalou parobrzdu, na kterou navazuje konstrukční mezera na veškeré instalace, které nenarušují dokonale těsný vnitřní obal.
Požární odolnost steny je REI 60, tepelný odpor U=0,11 W/(m2.K) při celkové tloušťce stěny 450 mm.

Foukaná izolace Vatizol

Má velmi dobré izolační a akustické vlastnosti, potřebné protipožární parametry a je odolná proti plísním, houbám, hmyzu a hlodavcům. Rovněž není toxická, neobsahuje formaldehyd, nezpůsobuje podráždění pokožky, kvalitně vyplní veškerá zákoutí konstrukce. Její aplikace je rychlá, efektivní, bez většího narušení života v objektu. Naše firma má dlouhodobé zkušenosti s aplikací foukané celulózy, proto dbáme na její správnou aplikaci, aby nikdy nedocházelo k některým neduhům tohoto systému zateplení.

Zdroj: http://www.ekocell.cz/watisol/
Zdroj: http://www.ekocell.cz/watisol/

Pasivní dům – zásady pro dosažení energeticky pasivního standardu

 • Orientace a tvar budovy
  Budova má být natočena tak, aby fasáda s největším prosklením byla orientována na k jihu a bylo tím umožněno pasivní získávání energie ze slunečního záření v zimním období. Zároveň je třeba konstrukčně zajistit, aby se v létě interiér nepřehříval. Dům má mít kompaktní tvar s minimální plochou obalové konstrukce ve vztahu k vytápěnému objemu.
 • Použití účinného větrání se zpětným získáváním tepla (rekuperací)
  V otopném období mohou být všechna okna zavřena a o výměnu vzduchu se stará řízená vzduchotechnika, přičemž až 90 % tepla odchozího vzduchu je předáno v rekuperační jednotce příchozímu čerstvému vzduchu.
 • Silná vrstva tepelné izolace vnější konstrukce
  Kvalitně provedené zateplení musí bez přerušení obepínat celý vytápěný prostor objektu.
 • Okna s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi
  Do pasivních domů se osazují okna s trojsklem s výplní inertním plynem. Velmi důležité je i těsné provedení připojovací
  spáry.
 • Vzduchotěsnost obvodového pláště
  Pasivní dům je nutné náležitě zatěsnit proti únikům tepla a pro zajištění efektivního fungování větracího zařízení s rekuperací.

Doporučení zákazníků

Pro stavbu rodinného domku od firmy Atrea jsme si zvolili jako dodavatele stavby na klíč firmu Domy Petříček.
Realizace proběla na přelomu roku 2012 / 2013. S odstupem času můžeme shodnotit, že volba stavební společnosti byla správný rozhodnutím. Dodržení rozpočtu a termínu realizace je pro mnoho stavebních firem stále problematické. Při spolupráci s panem Petříčkem byly tyto základní požadavky samozřejmostí. Základem úspěšné realizace byl osobní přístup, vysoká profesionalita a perfektní komunikace nejen pana Petříčka,ale i velmi slušné chování všech montérů a profesistů. Všichni odvedli svojí práci k naší spokojenosti. V elmi důležité pro nás byla i záruka za provedené dílo. Realizace stavby na klíč firmou Domy Petříček nám dává i po třech letech pocit klidu a jistoty, že v případě problému se máme na koho obrátit. To vše nám umožňuje užívat si opravdu pohodové bydlení.
Děkujeme Hruškovi, Rádlo

PS: Pokud hledáte někoho, kdo vám nejen postaví dům dle projektu, ale navíc Vás tímto procesem provede s naprostou lehkosti je firma Domy Petříček dobrou volbou. V případě osobních referencí nás neváhejte kontaktovat. Spojení zajistí pan Petříček.p. Hruška, Rádlo u Jablonce nad Nisou

Dům v pasivním standardu na Nové Vsi užíváme již několik let k plné spokojenosti. Poskytuje nám komfortní bydlení přesně dle našich představ, a to za velmi nízkých provozních nákladů. Dodnes oceňuji zcela bezproblémovou a spolehlivou spolupráci s panem Petříčkem, který nám dům realizoval „na klíč“.Jaroslav Nebeský, Nová ves u Jablonce nad Nisou

Stavba rodinného domu probíhala podle projektové dokumentace vzorové pasivní dřevostavby, upravené podle našich požadavků. Zejména se jednalo o umístění příček, rozměry a umístění oken, provedení schodiště a dalších vnitřních prvků. Majitel firmy pan Petříček s námi konzultoval jednotlivé detaily i v průběhu stavby a přicházel s dobrými návrhy na vylepšení. Firma realizovala i dřevěnou terasu kolem jižní a východní části domu navazující na obývací pokoj. Dnes po čtyřech letech užívání stavba vykazuje minimum nedostatků. Jediným závažným problémem, který se zcela nepodařilo vyřešit, je kombinace řízeného vzduchového větrání a vytápění s topením v krbu. Pokud vzduchotechnika přepne do modu větrání, nedaří se nastavit správný přetlak v místnosti tak, aby část zplodin neunikala do místnosti. V případě topení v krbu je tedy nutné větrání vypnout. Po zkušenostech z letních měsíců bychom dnes požadavky také rozšířili o možnost chlazení.p. Voves, Mělník

S firmou pana Petříčka bychom neváhali stavět znovu. Komunikace byla od začátku zadání stavby otevřená, vřelá. V průběhu výstavby probíhala komunikace díky profesionální a precizní stavební partě vždy hladce. Vzniklé otázky jsme řešili na místě a ihned bylo vše řešeno k naší spokojenosti. Pokud nastal nějaký problém, pan Petříček či jeho stavbyvedoucí navrhl vždy nějaké řešení, které bylo založené na zkušenostech z minulých staveb, takže se celá stavba zvládla bez jakýchkoliv problémů. Po nastěhování neřešíme žádné závady, užíváme příjemného bydlení, kterému předcházelo 8 měsíců pro nás bez stresové stavby našeho domu.Hniličkovi, Kněžmost

Na začátku všeho byla touha bydlet ve vlastním domku se zahradou. Po delším hledání jsme našli vhodný pozemek s jižní orientací v obci Maršovice. Následovaly úvahy o tom, jaký typ domku postavit(případně si nechat postavit s ohledem na finance).
Po dlouhém shánění informací všeho druhu (katalogy, časopisy, různé výstavy..) jsme došli k jasnější představě o budoucí podobě domu , způsobu zateplení, vytápění a přípravy TUV. Mám zato, že od toho se asi všechno odvíjí.
Hodně nás přesvědčilo osobní setkání s panem Morávkem, zakladatelem  firmy Atrea  a autorem projektu v obci Koberovy , kde je komplex pasivních domů s možností  prohlídky. Nízké náklady na provoz a příjemné klima v celém domě byla jedna z věcí která nás  přesvědčila. Dalším důležitým krokem bylo vybrat firmu, která pasivní dům zrealizuje. Nakonec jsme zvolili firmu pana Petříčka.
Solidní přímé jednání a vzniklá důvěra (i na základě dobrých referencí) bylo to, co nás přesvědčilo. Že naše rozhodnutí bylo správné se potvrdilo během celého procesu výstavby. Co bylo slíbeno, bylo dodrženo. Výsledkem je příjemné bydlení v  kvalitně postaveném domě , který plně splňuje vše co jsme si na začátku představovali.Zákazník, Jablonec nad Nisou - Maršovice

Pro firmu Dřevostavby Petříček jsme se rozhodli po několika neosobních jednáních s velkými stavebními firmami, jejichž podmínky a recenze zákazníků se nám příliš nezdály.

Vše, co bylo s firmou Dřevostavby Petříček na první schůzce domluveno, bylo také dodrženo – stavitel nám připravil hrubý návrh domu, doporučil projektanta, stanovil maximální cenový limit, který byl dodržen, atd.

Samotná dřevostavba byla zahájena v termínu, práce postupovaly rychle, bez zbytečných odkladů, ale zase ne tak rychle, aby byl dům postaven na úkor kvality, na které si firma evidentně zakládá. Předání stavby i kolaudace proběhly bez problémů.
Dům, ve kterém již více než rok bydlíme, vypadá zvenčí celkem malý, ale kdokoliv vejde, je příjemně překvapen, kolik místa a místností v domě je. Topíme pouze v krbových kamnech a dům je během půl hodiny vytopen, velice také chválíme doporučení nechat si zabudovat rekuperaci.

Jednoznačně se tedy řadíme ke spokojeným zákazníkům a firmu můžeme jen doporučit. Rádi bychom také poděkovali panu Petříčkovi za lidské jednání a stavbyvedoucímu za profesionální přístup a konzultace úprav v průběhu stavby.L. Chaloupková, Držkov
Realizace O nás