O nás

O firmě

Firma DOMY PETŘÍČEK se specializuje zejména na: výstavbu rodinných domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu, výstavbou a rekonstrukcí chat, chalup a obytných podkroví.
Naše firma Domy Petříček se od roku 1996, kdy byla založena, věnuje zateplováním, rekonstrukcím a výstavbě rodinných domů, chat, chalup a obytných podkroví. Od počátku se snažíme jít cestou moderních trendů ve stavebnictví.

Díky našemu zájmu jsme v roce 2006 začali spolupracovat s firmou ATREA a na základě naší dobré spolupráce jsme se stali držiteli licence na výstavbu energeticky pasivních rodinných domů Atrea. Díky této spolupráci máme za sebou mnoho spokojených zákazníků a úspěšných realizací.

Proč si nás vybrat?

Odpovědnost
Jsme malá rodinná firma, a proto je naším největším zájmem perfektně postavený dům a spokojený zákazník. Každý nový zájemce může oslovit kteréhokoli našeho bývalého zákazníka a zeptat se ho, jak byl spokojený s realizací od naší firmy.

Přístup
Ke každému domu se snažíme přistupovat jako k živému tvoru, kterého pomáháme dostat na svět. Dům není spotřební výrobek, je to dílo, které v sobě nechá otisk všech, kteří se na něm podíleli. Od architekta, projektanta, přes zákazníka a jeho vize, stavební dozor a jeho kontrolu jakosti, až po šikovné ruce řemeslníků, pečlivě vybraných a koordinovaných.

Kvalita
V našich domech nenajdete materiál nebo výrobek, který by nepatřil k absolutní špičce na našem trhu. Tyto materiály zpracovávají zkušení řemeslníci a snaží se, aby vše bylo uděláno podle těch nejpřísnějších norem. Nad kvalitou bdí nezávislí stavební dozor od firmy Atrea a na každé stavbě určený koordinátor.

Funkčnost
Ať už jde o stavbu plnou složitých technologií nebo jednoduchý dům, je naším cílem absolutně perfektně fungující celek bez kompromisů.

Spokojenost

Naším cílem je zákazník, který se těší do svého domu a je v něm spokojený a šťastný i dlouho po realizaci. Proto spolupráce mezi ním a naší firmou nekončí ani po záruční době. Jsme mu neustále k dispozici a pomáháme mu s každým jeho problémem s domem a jeho užíváním.

SONY DSC

Doporučení zákazníků

Pro stavbu rodinného domku od firmy Atrea jsme si zvolili jako dodavatele stavby na klíč firmu Domy Petříček.
Realizace proběla na přelomu roku 2012 / 2013. S odstupem času můžeme shodnotit, že volba stavební společnosti byla správný rozhodnutím. Dodržení rozpočtu a termínu realizace je pro mnoho stavebních firem stále problematické. Při spolupráci s panem Petříčkem byly tyto základní požadavky samozřejmostí. Základem úspěšné realizace byl osobní přístup, vysoká profesionalita a perfektní komunikace nejen pana Petříčka,ale i velmi slušné chování všech montérů a profesistů. Všichni odvedli svojí práci k naší spokojenosti. V elmi důležité pro nás byla i záruka za provedené dílo. Realizace stavby na klíč firmou Domy Petříček nám dává i po třech letech pocit klidu a jistoty, že v případě problému se máme na koho obrátit. To vše nám umožňuje užívat si opravdu pohodové bydlení.
Děkujeme Hruškovi, Rádlo

PS: Pokud hledáte někoho, kdo vám nejen postaví dům dle projektu, ale navíc Vás tímto procesem provede s naprostou lehkosti je firma Domy Petříček dobrou volbou. V případě osobních referencí nás neváhejte kontaktovat. Spojení zajistí pan Petříček.p. Hruška, Rádlo u Jablonce nad Nisou

Dům v pasivním standardu na Nové Vsi užíváme již několik let k plné spokojenosti. Poskytuje nám komfortní bydlení přesně dle našich představ, a to za velmi nízkých provozních nákladů. Dodnes oceňuji zcela bezproblémovou a spolehlivou spolupráci s panem Petříčkem, který nám dům realizoval „na klíč“.Jaroslav Nebeský, Nová ves u Jablonce nad Nisou

Stavba rodinného domu probíhala podle projektové dokumentace vzorové pasivní dřevostavby, upravené podle našich požadavků. Zejména se jednalo o umístění příček, rozměry a umístění oken, provedení schodiště a dalších vnitřních prvků. Majitel firmy pan Petříček s námi konzultoval jednotlivé detaily i v průběhu stavby a přicházel s dobrými návrhy na vylepšení. Firma realizovala i dřevěnou terasu kolem jižní a východní části domu navazující na obývací pokoj. Dnes po čtyřech letech užívání stavba vykazuje minimum nedostatků. Jediným závažným problémem, který se zcela nepodařilo vyřešit, je kombinace řízeného vzduchového větrání a vytápění s topením v krbu. Pokud vzduchotechnika přepne do modu větrání, nedaří se nastavit správný přetlak v místnosti tak, aby část zplodin neunikala do místnosti. V případě topení v krbu je tedy nutné větrání vypnout. Po zkušenostech z letních měsíců bychom dnes požadavky také rozšířili o možnost chlazení.p. Voves, Mělník

S firmou pana Petříčka bychom neváhali stavět znovu. Komunikace byla od začátku zadání stavby otevřená, vřelá. V průběhu výstavby probíhala komunikace díky profesionální a precizní stavební partě vždy hladce. Vzniklé otázky jsme řešili na místě a ihned bylo vše řešeno k naší spokojenosti. Pokud nastal nějaký problém, pan Petříček či jeho stavbyvedoucí navrhl vždy nějaké řešení, které bylo založené na zkušenostech z minulých staveb, takže se celá stavba zvládla bez jakýchkoliv problémů. Po nastěhování neřešíme žádné závady, užíváme příjemného bydlení, kterému předcházelo 8 měsíců pro nás bez stresové stavby našeho domu.Hniličkovi, Kněžmost

Na začátku všeho byla touha bydlet ve vlastním domku se zahradou. Po delším hledání jsme našli vhodný pozemek s jižní orientací v obci Maršovice. Následovaly úvahy o tom, jaký typ domku postavit(případně si nechat postavit s ohledem na finance).
Po dlouhém shánění informací všeho druhu (katalogy, časopisy, různé výstavy..) jsme došli k jasnější představě o budoucí podobě domu , způsobu zateplení, vytápění a přípravy TUV. Mám zato, že od toho se asi všechno odvíjí.
Hodně nás přesvědčilo osobní setkání s panem Morávkem, zakladatelem  firmy Atrea  a autorem projektu v obci Koberovy , kde je komplex pasivních domů s možností  prohlídky. Nízké náklady na provoz a příjemné klima v celém domě byla jedna z věcí která nás  přesvědčila. Dalším důležitým krokem bylo vybrat firmu, která pasivní dům zrealizuje. Nakonec jsme zvolili firmu pana Petříčka.
Solidní přímé jednání a vzniklá důvěra (i na základě dobrých referencí) bylo to, co nás přesvědčilo. Že naše rozhodnutí bylo správné se potvrdilo během celého procesu výstavby. Co bylo slíbeno, bylo dodrženo. Výsledkem je příjemné bydlení v  kvalitně postaveném domě , který plně splňuje vše co jsme si na začátku představovali.Zákazník, Jablonec nad Nisou - Maršovice

Pro firmu Dřevostavby Petříček jsme se rozhodli po několika neosobních jednáních s velkými stavebními firmami, jejichž podmínky a recenze zákazníků se nám příliš nezdály.

Vše, co bylo s firmou Dřevostavby Petříček na první schůzce domluveno, bylo také dodrženo – stavitel nám připravil hrubý návrh domu, doporučil projektanta, stanovil maximální cenový limit, který byl dodržen, atd.

Samotná dřevostavba byla zahájena v termínu, práce postupovaly rychle, bez zbytečných odkladů, ale zase ne tak rychle, aby byl dům postaven na úkor kvality, na které si firma evidentně zakládá. Předání stavby i kolaudace proběhly bez problémů.
Dům, ve kterém již více než rok bydlíme, vypadá zvenčí celkem malý, ale kdokoliv vejde, je příjemně překvapen, kolik místa a místností v domě je. Topíme pouze v krbových kamnech a dům je během půl hodiny vytopen, velice také chválíme doporučení nechat si zabudovat rekuperaci.

Jednoznačně se tedy řadíme ke spokojeným zákazníkům a firmu můžeme jen doporučit. Rádi bychom také poděkovali panu Petříčkovi za lidské jednání a stavbyvedoucímu za profesionální přístup a konzultace úprav v průběhu stavby.L. Chaloupková, Držkov
Realizace Kontakt