Co stavíme

Velmi nízké náklady na vytápění
Vnitřní tepelná pohoda v zimě i v létě
Stálý přívod čerstvého vzduchu
Nízká prašnost prostředí
Nízké nároky na údržbu a provoz
Jsme držitelem licence na výstavbu energeticky pasivních domů
od společnosti Atrea.
Naše domy dosahují na dotace
 z programu Nová zelená úsporám.
Domy stavíme
od roku 1996.

Stavíme pasivní domy

zásady pro dosažení energeticky pasivního standardu

Orientace a tvar budovy

Budova má být natočena tak, aby fasáda s největším prosklením byla orientována na k jihu a bylo tím umožněno pasivní získávání energie ze slunečního záření v zimním období. Zároveň je třeba konstrukčně zajistit, aby se v létě interiér nepřehříval. Dům má mít kompaktní tvar s minimální plochou obalové konstrukce ve vztahu k vytápěnému objemu.

Použití účinného větrání se zpětným získáváním tepla (rekuperací)

V otopném období mohou být všechna okna zavřena a o výměnu vzduchu se stará řízená vzduchotechnika, přičemž až 90 % tepla odchozího vzduchu je předáno v rekuperační jednotce příchozímu čerstvému vzduchu.

Silná vrstva tepelné izolace vnější konstrukce

Kvalitně provedené zateplení musí bez přerušení obepínat celý vytápěný prostor objektu.

Okna s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi

Do pasivních domů se osazují okna s trojsklem s výplní inertním plynem. Velmi důležité je i těsné provedení připojovací spáry.

Vzduchotěsnost obvodového pláště

Pasivní dům je nutné náležitě zatěsnit proti únikům tepla a pro zajištění efektivního fungování větracího zařízení s rekuperací.

Technologie

Složení stěny

Jak vidíte v průřezu stěny venkovní i vnitřní opláštění je nezávislé na nosné konstrukci, je to díky unikátnímu žebříkovému systému. Díky němu nedochází k přenosu teplot skrz dřevo, které je tepelný vodič, ač vám bude mnoho firem tvrdit něco jiného. 

Zároveň foukaná celulóza, ve které je sypaný borit proti škůdcům, chrání konstrukci ze všech stran a tak zvyšuje její životnost. Osb desky, jejichž spoje jsou lepené PU lepidlem a přelepené páskou izocell airstop, vytváří dokonalou parobrzdu, na kterou navazuje konstrukční mezera na veškeré instalace, které nenarušují dokonale těsný vnitřní obal.

Foukaná izolace vatizol

Má velmi dobré izolační a akustické vlastnosti, potřebné protipožární parametry, je odolná proti plísním, houbám, hmyzu a hlodavcům, není toxická, neobsahuje formaldehyd, nezpůsobuje podráždění pokožky, kvalitně vyplní veškerá zákoutí konstrukcí, aplikace je rychlá, efektivní, bez většího narušení života v objektu. 

Naše firma má dlouhodobé zkušenosti s aplikací foukané celulozy, proto dbáme na její správnou aplikaci, aby nikdy nedocházelo k některým neduhům tohoto systému zateplení.

http://www.ekocell.cz/watisol/
ZAVOLEJTE
Potřebujete nezávaznou konzultaci?

Systém ATREA

Naše domy stavíme v systému Atrea již od roku 2006. 
Tato zkušenost zaručuje velmi vysokou kvalitu výsledného díla.

Systém ATREA je certifikovaný stavební systém optimalizovaný pro výstavbu energeticky pasivních dřevostaveb. Nedílnou součástí domů je integrovaný systém vytápění a chlazení, přípravy teplé užitkové vody a řízeného větrání s rekuperací. Vývoj celého systému a výroba většiny technických zařízení probíhá ve společnosti ATREA v České republice což zaručuje kompatibilitu stavby a jednotlivých technických zařízení a umožňuje poskytovat nadstandardní servis a garanci kvality.

Systém ATREA znamená také úzkou spolupráci architektů, projektantů a realizačních firem v průběhu celého procesu výstavby. Průběžná kontrola procesu výstavby je zajištěna nezávislým stavebním dozorem. 

Konstrukční systém ATREA je chráněn užitným vzorem. K výstavbě domů v systému ATREA jsou oprávněny pouze vybrané realizační firmy s platnou licenční smlouvou.

Certifikované konstrukční a technologické řešení energeticky pasivní dřevostavby

Zajištění kompletní dodávky na klíč od návrhu architektonicky-energetického konceptu po realizaci v celé ČR

Možnost etapizace a částečné výstavby svépomocí

Výstavba nízkoenergetických
a pasivních domů
O NÁS
Máme zkušenosti se stavbou domů již od roku 1996. Postavili jsme již více než 45 domů po celé České republice.
Jsme rodinnou firmou ve které preferujeme individuální přístup.
Máme stálé zaměstnance i ověřené dodavatele.
© 2024 Daniel Petříček | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů