Jistebsko

Jistebsko

Částečně dvoupodlažní rodinný dům, v podhůří Jizerských hor, pro manželský pár se dvěma menšími dětmi. Dům je umístěn v západní části svažitého pozemku a navazuje na stávající zástavbu. Střední dominantní hmota je zastřešena sedlovou střechou s okny směřujícími na východ s dominantními výhledy na panorama Krkonoš. Na západní straně jsou instalovány fotovoltaické panely. Boční hmoty jsou zastřešeny pultovými střechami, do budoucna s vegetačním souvrstvím, které slouží jako terasy přístupné z podkroví, kde je umístěna pracovna. Hlavní obytnou část tvoří obývací pokoj, kuchyň a jídelna v západním křídle domu. Je zde také situována ložnice rodičů, koupelna a šatna. Ve východním křídle jsou umístěny dva dětské pokoje s vlastní koupelnou a šatnou.

Dům je doplněn venkovní saunou, dvěma sklady a dřevěnou terasou, která bezprostředně navazuje na koupací jezírko, které je napájeno z vydatného vodního zdroje na pozemku. Vodu z jezírka odvádí potůček, který protéká rozlehlou permakulturní zahradou do spodní části pozemku, ve které je situován vodní biotop.

Konstrukčně se jedná se o moderní skeletovou dřevostavbu s difúzně otevřenou skladbou obvodových konstrukcí. Stavební řešení, včetně detailů, vychází z uceleného stavebního systému společnosti ATREA. Ve značné míře jsou využity přírodní obnovitelné a recyklované materiály (dřevo, desky na bázi dřeva, celulóza apod.). Na hlavních plochách fasády je použita tenkovrstvá omítka v šedé barvě, doplňující plochy tvoří dřevěný obklad z modřínu.

Energeticky úsporné stavební řešení doplňuje ucelený systém technických zařízení, který zajišťuje komfortní a zdravé bydlení s nízkými provozními náklady. Pro provoz domu jsou přednostně využívány obnovitelné zdroje energie (fotovoltaika, tepelné čerpadlo). Komfortní klima a příjemnou atmosféru v domě pomáhají dotvořit masivní dřevěné podlahy, akustický obklad v hlavní obytné části a vnější žaluzie.

Přečtěte si více o tomto domě:
Stavba tzb
Pasivní domy
Dřevmag

Výstavba nízkoenergetických
a pasivních domů
O NÁS
Máme zkušenosti se stavbou domů již od roku 1996. Postavili jsme již více než 45 domů po celé České republice.
Jsme rodinnou firmou ve které preferujeme individuální přístup.
Máme stálé zaměstnance i ověřené dodavatele.
© 2024 Daniel Petříček | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů