Kolovraty

Kolovraty

Moderní dřevostavba pro mladou rodinu citlivě zasazená do stávající zástavby historické obce – dnes okrajové městské části hlavního města Prahy.

Jedná se o dva objekty, hlavní, prostornou a vzdušnou obytnou budovu doplňuje hospodářský objekt, který majitelé překřtili na „seník“. V něm jsou umístěny sklady, dílna a dvě parkovací stání. Výrazným prvkem obou stavení je fasáda z obkladů ze sibiřského modřínu. Podélné horizontální plochy jsou obložené palubkami kladenými v horizontálním směru, zatímco vertikální štíty jsou obloženy palubkami kladenými ve svislém směru. Tuto nevšední kombinaci kladení palubek ještě umocňuje hmota kolmo umístěného "seníku", který má fasádu řešenou stejným stylem. Dřevo kompozičně doplňují malé části fasády s omítkou v tmavě šedé barvě.

Dalším, bezesporu zajímavým architektonickým prvkem jsou dřevěné sloupy podepírající terasu a zastřešení vstupu do domu navržené v různých úhlech, jež domu dodávají dynamiku a eleganci.

Pro provoz domu jsou přednostně využívány lokální obnovitelné zdroje energie s inteligentním řízením provozu (fotovoltaika a tepelné čerpadlo), včetně možnosti nabíjení elektroskútru a elektromobilu.

Přečtěte si více o tomto domě:
Stavba tzb
Pasivní domy
Idnes

Výstavba nízkoenergetických
a pasivních domů
O NÁS
Máme zkušenosti se stavbou domů již od roku 1996. Postavili jsme již více než 45 domů po celé České republice.
Jsme rodinnou firmou ve které preferujeme individuální přístup.
Máme stálé zaměstnance i ověřené dodavatele.
© 2024 Daniel Petříček | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů